Visi gyvenamieji pastatai yra statomi pagal jau iš anksto architektų paruoštais namų projektais. Architektas paprastai, tokiame namo projekte išdėsto pagrindinius ir svarbiausius rekalavimus:

numatomas pastato tūris, patalpų dydis bei išplanavimas, numatomos išorės apdailos medžiagos ir norimas dizainas (dizainą padeda sukurti architektūrinės vizualizacijos). Tai pagrindinė dalis viso namo interjero. Na o namo vidaus įrengimas neįeina į namo projektą.

 

Namo projekte formuojant išorės turį, namo fasade taip pat lygiagrečiai komponuojami ir langai, kurie dalinai sukuria ir busto vidaus erdves. Projektuotojai kartu su klientais turi apgalvoti visų erdvių išdėtymą bei funkcionalumą. Tai pirminiai edrviniai sprendimai. Na o visa kita yra projektuojama kur kas vėliau. Kai architekto padaromi ir aptariami visi detalieji planai ir teritorijų planavimas, klientas apsisprendžia ar visus namo projekto įgyvendinimo darbus patikėti statybų įmonei, ar pačiam savo jėgomis ir turimomis žiniomis bandys viską sukurti. Namo interjeras neatsiejamas nuo busto projektinės dalies. Interjero projektavimas tampa jo sudėtime dalimi.

    Vidaus interjerą (į jį įeina interjero dizainas, svetainės dizainas, vonios dizainas, virtuvės dizainas, baldų dizainas, baldų parinkimas, šviestuvų parinkimas, spalvų parinkimas ir kiti interjero akcentai, interjero detalės) dažniausiai atlieka interjero dizaineriai arba pats namo savininkas. Renkantis reikėtų nepamiršti, kad kiekviena situacija, kiekvienas namo išplanavimas yra skirtingas, todėl būsimas namo interjeras turėtų būti mielas pačiam namo gyventojui. Svarbu, jog sukurtas interjeras atspindėtų Jūsų pomėgius, mėgiamas spalvas, vyraujančius motyvus, stilių. Labai didelį vaidmenį namo interjere vaidina bendras namo stilius. Todėl labai svarbu įsigilinti į interjero sąvokos ypatybes, jeigu namų jaukumą ir interjerą norite kurti patys.
    Tad pateiksime Jums šiek tiek informacijos apie vyraujančius stilius.

    Interjerą galime suskirstyti pagal jo sukūrimo laikmetį, pagal šalį. Šis interjero skirstymas yra labiausiai paplitęs Lietuvoje, interjero specialistų tarpe. Tačiau šiuolaikinėje visuomenėje, šiuo metu statomųjų namų, bei modernių butų interjero dizaino idėjos – suskirstomos šiek tiek kitaip.

    Tad interjero sprendimai yra šie:

 

  • Paprastasis interjeras. Tai interjero specialisto sukurta ir harmoningai įrengta sutvarkyta vidaus erdvė.
  • Etaloninis interjeras . Šis interjero tipas turi daug rušių. Tačiau bendrai, šis interjeras gali būti suprantamas kaip kažkurio laikmečio, kažkuriame krašte vyraujantis interjeras (tik su jam būdingais stilistikos elementais, kitomis ypatybėmis, tradicijomis ir tendencijomis). Šie interjerai gana gerai žinomi ir atpažystami visiems – klasikinis, gotikinis, barokinis, romantiškas, skandinaviškas, amerikietiškas, angliškas, prancūziškas, japoniškas, liaudiškas, primityvus, griežtas, švelnus, kontrastingas, stiklo – metalo ir t.t.
  • Autorinis interjeras . Tai žinomo specialisto, interjero dizainerio, turinčio savo stilių, braižą ir bruožus, kurie lengvai leidžia atpažinti jo autorinius darbus, sukurtas erdvės interjeras.
  • Meninis interjeras . Tai toks interjeras, kuriame vyrauja įvairių meninkų kūryba. Tokiame būste sukuriamos specialios erdvės, tam tikri finkciniai elementai (židinys, laiptų turėklai, apšvietimas ir kt.). Interjero elementai yra ir nefunkcionalūs meno kūriniai ir jie puikiai pagyvina interjerą ir įnešą šiek tiek improvizacijos ramesnėje erdvėje.

 

    Kas galėtų paruošti interjero projektą? Yra daugybė variantų, tačiau geriausia, kai šiuo rimtu ir atsakingu darbu imasi savo srities specialistai (jais gali būti: paties namo projekto autorius, architektas, projektavęs namą ar interjero dekoratorius, dizaineris). Tam kad interjeras būų tikrai tinkamas,priimtinas ir kartu funkcionalus Jums, reikėtų dar pačioje namo projektavimo pradžioje pabandyti išsidėstyti planuojamose erdvėse būtiniausius (tuos su kuriais susiduriate kasdien) baldus. Tai labai svarbu mažoms erdvėms. Taip išvengsite dažnai pasitaikančio problematiško baldų statymo kambariuose..
     Tačiau, atminkite, jog net ir tuomet, kai gyvenamosios erdvės interjerą kuria kitas asmuo, esminiai pageidavimai jam, privalo būti išreikšti Jūsų.

UA-72376166-1