Šiandieninėje visuomenėje žmonės turi plačias baldų pasirinkimo galimybes. Vyrauja daugybė stilių, įvairių baldų tipų, įdomiausių medžiagų baldams bei interjerui. Šiuolaikinis interjeras - tai galimybė susikurti aplinką kokios nori.
   
Kai toks platus pasirinkimas, sunku ir apsispręsti. Šiais laikais retai begirdime minint tokį pavadinimą kaip epochinis stilius. Dabar tiesiog išgisrtame tradicinis arba šiuolaikinis interjeras.
    Sąvoka modernus interjeras dažniausiai naudojama ir įvardijama kartu su tokiais žodžiais kaip daniškas, organiškas, abstraktus ir pan.
 
Dauguma stilių yra pritaikyti šiuolaikimiam gyvenimui, jo tempui bei poreikiams. Pagrinde keičiasi spalvų gamos, ornamentika, formos, tačiau stiliaus characteristika išlieka. Daiktuose, balduose, galima sakyti, vyksta moderni interpretacija ir adaptacija. Dauguma šiuolaikinių baldų kūrėjų sukurti baldai gali būti prisieti prie tam tikrų ankstesnių epochų sukurtų baldų. Tačiau kelios pakeistos detalės, parinktos spalvos, šiuos baldus jau priskiria moderniam stiliui.
    Modernaus stiliaus interjeras šiuo metu vyrauja daugelyje būtų bei namų. Klasikos stiliaus interjeras, galime teigti, jog yra matomas tik labai nedaugelyje namų. Klasikinis interjeras spindi prabanga, solidumu ir subtilu jaukumu. Toks interjeras parodo aukštą rafinuotumo lygį, atrodo estetiškai, žavi savo formomis, spalvomis ir tekstūromis.
    Modernus interjeras yra kuriamas pasitelkiant naujasias technologijas, vaizduotę, įvairiausius iššūkius bei bandymus.
    Dažnai būna jog žmogui bręstant kinta in jo stiliaus pojūtis. Jaunam žmogui norisi paprastumo, patogumo ir abstraktumo todėl jam puikiausiai tinka modernus  namu interjeras. Na  o subrendus mielesnis darosi jaukesnis, šiltesnism, solidesnis klasikinis namų interjeras.
    Kitas veiksnys lemiantis pasirinkimą  - baldų bei visos namų erdvės priežiūra. Moderniame inerjere dažiausiai vyrauja paprastesnės, legviau prižiūrimos medžiagos, o klasikiniame pagrinde vyrauja medžio masyvas arba faneruotė, jų priežiūra yra gana sudėtinga ir reikalauja žinių bei atidumo.
    Idealus interjeras – tai interjeras, kuris nedeklaruoja savęs kaip tam tikro stiliaus ar epochos interjeras. Jis yra laisvas nuo visų madingų stilių ir krypčių, ir kaip teigia mąstytojai – gyventi tokiuose namuose yra patogu, malonu ir gera. Namų interjeras neturi versti žmogaus jaustis nepatogiai, jis neturi atrodyti tarsi meno kūrinys, madingų tendensijų reiškinys. Interjeras turi žmogų veikti pozityviai, būti funkcionalus, palegvinti buitį bei leisti pailsėti. Saikas - pagrindinis veiksnys harmoningiems namams.
{gallery}6{/gallery}
 
UA-72376166-1