Darbo laikas

Pirm-Penk: 8.00 - 17.00

pristatymas

Visoje Lietuvoje

inovacijos

Naujausios medžiagos

Viso 0,00 €
Viso 0,00 €
Rodyti krepšelį

Medžiagos baldų gamybai

Baldų medžiagos - standartiniai ir novatoriški sprendimai


Baldai svarbi mūsų gyvenimo dalis, su jais susiduriame kasdien. Tačiau ne visada įsigiliname į tai, iš ko šie baldai pagaminti, į ką svarbu atkreipti dėmesį norint pasigaminti kokybiškus ir ilgaamžius baldus. Juk kiekvienas mūsų norime, kad baldai būtų funkcionalūs, kuo labiau komfortabilūs ir išliktų kaip nauji kuo ilgesnį laiką. Baldų medžiagos kiekvienam baldui turi būti parenkamos individualiai. Tik tinkamai parinktos baldų medžiagos visiškai patenkins kliento poreikius ir lūkesčius. Baldų medžiagos pagrinde parenkamos atsižvelgiant į baldo atliekamą funkciją, kaip dažnai naudojamas baldas,  ir pagal interjere vyraujantį koloritą.


Šiandien baldinių medžiagų gausa mūsų nebestebina. Lietuvoje jau vyrauja ne tik standartinės baldų medžiagos, tačiau esama ir pačių novatoriškiausių, naujai pasaulio rinkoje pasirodžių, unikaliomis savybėmis pasižyminčių baldinių medžiagų. Tačiau kaip susiorientuoti, kai tokia didelė įvairių baldinių medžiagų pasiūla?


Pateikiame Jums trumpą gidą, kuriame aprašomos ir pristatomos baldų medžiagos.


MDP - medienos drožlių plokštė. Kaip žaliavinė plokštė naudojama gaminant baldų detales ir interjero elementus. Tai dažniausiai naudojama plokštė baldų gamyboje. Žinoma, baldų gamyboje ji naudojama tik apdirbta papildomai. Dažniausiai naudojamos gamyklinės laminuotos plokštės – LMDP.  Tačiau vis dažniau MDP naudojama kaip pagrindas ant kurio klijuojamos kitos baldų medžiagos, tokios kaip: medžio lukštas, faneruotė, aukšto slėgio laminatai – HPL ir kitos dangos. Tai daroma tam, kad būtų patenkinami net reikliausių klientų poreikiai. Tokiu būdu klientas gali pasirinkti iš daugybės rinkoje esamų baldinių medžiagų, o baldininkas jas pritaiko pagal baldo dydį, formą, storį ir kitus kriterijus.


Panašiai panaudojama ir MDF ir HDF – medžio dulkių plokštė. MDF kaip žaliavinė plokštė naudojama gaminant baldų detales ir interjero elementus. MDF tankumas didesnis lyginant su MDP, todėl MDF galima naudoti  tokioms detalėms ar baldo konstrukcijos dalims, kurioms reikalingas didesnis patvarumas, tvirtumas. MDF lygiai taip pat kaip ir MDP yra naudojama kaip pagrindas klijuojant ant jos kitas baldų medžiagas, dangas. Be to, MDF plačiai paplitęs ir baldinių durelių gamyboje, šią plokštę frezuojant ir dažant.


MPP – Medienos plaušo plokštė. Kaip žaliavinė plokštė naudojama tokioms baldo dalims, kurios yra mažiau matomos ir kurioms netenka didelės atramos ar svorio (pvz, baldų nugarėlėms, stalčių dugnams ir kitiems elementams).


Fanera. Faneros esama daugybė rūšių. Paprasta, atspari drėgmei, ugniai, lanksti ir t.t. Fanera itin patvari, nes gamybos proceso metu ji yra suklijuojama iš plonų medienos sluoksių. Mados tendensijos diktuoja faneros aukso amžių. Ji itin plačiai naudojama baldų gamyboje. Klijuojamos baldų medžiagos presuojamos ant faneros paliekant atvirą, neapdirbtą faneros briauną, taip išgaunant skandinaviško tipo baldų dizainą. Komodos, įvairios spintelės, staliukai ir kėdės, vis labiau sužavi mus savo natūralumu, baldo konstrukcijos grakštumo įspūdžiu  ir išskirtiniu dizainu.
Medžio masyvas. Visiškai natūrali medžiaga iš gamtos. Tik itin gerai išdirbta ir išdžiovinta mediena yra tinkama baldų gamybai. Medžio masyvo baldai yra ilgaamžiški, turintys išliekamąją vertę.


Stalviršiai. Stalviršių gausa tikrai didelė. Esama standartinių, gamyklinių varinatų tokių kaip: melamino stalviršiai, HPL stalviršiai, LMDP stalviršiai, medžio masyvo stalviršiai, ir galybė variantų, kurie gaminami individualiai, pagal kliento norus. Specialiai gaminami stalviršiai būna: baldinio linoleumo stalviršiai, faneruoti stalviršiai, Compact HPL stalviršiai, nerūdijančio plieno stalviršiai, akmeniniai stalviršiai, granito stalviršiai, marmuro stalviršiai, akmens masės stalviršiai, dirbtinio akmens stalviršiai, stikliniai stalviršiai ir kiti. Renkantis derėtų atžvelgti dėmesį į baldų medžiagos praktiškumą, stalviršio naudojimo dažnumą bei paskirtį.


Faneruotė – lukštas. Baldininkų dažnai vadinamas šponu. Faneruotė-lukštas puikiai tinka norintiems baldų kurie atrodytų panašūs į masyvo baldus, kitaip tariant atrodytų natūraliai. Natūralaus medžio lukštas tai plonas natūralios medienos lakštas, visiškai atkartojantis medienos tekstūrą, raštą ir skirtingus atspalvius. Taip pat yra modifikuota faneruotė. Specialios gamybos technologijos dėka iš natūralios medienos pagaminama identiškai vienodos tekstūros ir atpalvio faneruotės lakštai. Modifikuota faneruotė, dar kitaip – lakštinis lukštas, yra standartinių matmenų, dideli lakštai su kuriais paprasta ir lengva dirbti gaminant baldus. Ypač lengva dirbti, kai faneruotė su flizelinu ar modifikuota ant popieriaus pagrindo.


HPL – aukšto slėgio laminatas. HPL privalumas - ypatingas patvarumas. HPL yra atsparūs daugumai pažeidimų: trinčiai, smūgiams, įbrėžimams, verdančiam vandeniui, karštam indo dugnui, karštai drėgmei, šviesai (neblunka), garams bei cigarečių pelenams. Šie privalumai suteikia HPL vienos iš lyderiaujančių baldų medžiagos statusą rinkoje. Tai ir praktiškas, ir ypatingai stilingas pasirinkimas, nes HPL spalvų ir dekorų gama begalo plati. Gamintojai vis atnaujina savo paletes naujais naujausias mados tendencijas diktuojančiais dekorais. Tad belieka rinktis ir tinkamai priderinti spalvas ir dekorus Jūsų namų interjerui.


CPL – tai HPL analogas, skirtumas tik tas, jog jis gaminamas plonesnis, dažniausiai rulonuose, tad baldų gamybos proceso metu galima išgauti mažesnę laminato sunaudojimo išeigą. Tai dažnai puikus sprendimas gaminant serijinius, masinės gamybos baldus. Taip pat CPL puikiai tinka naudoti kaip kompensaciją kitoje HPL baldinių detalių pusėje.


Compact HPL – tai storas HPL. Baldų medžiagos, tokios kaip Compact HPL, yra inovatyvios, sukurtos atsiradus poreikiui plonoms, tačiau ypatingai patvarioms, baldų detalėms pagaminti. Compact HPL puikiai tinka ploniems stalviršiams gaminti. Tai monolitinė medžiaga, atsvara dirbtinio akmens stalviršiams. Stalviršiams dažniausiai naudojamas: 10, 12 mm storio Compact HPL, baldinėms durelėms: 16 ar 18 mm storio.
Baldinis linoleumas. Tai minkšta, švelni  danga, kurią malonu liesti. Dažniausiai klijuojama ant MDF ar faneros, bet galimi ir kiti įvairūs sprendimai.
Akmens danga. Natūralaus akmens plono sluoksnio lakštai kuriuos galima klijuoti ant įvairių plokščių ir paviršių. Baldų medžiagos, tokios kaip akmens danga, tai unikalų interjerą suteikianti medžiaga baldams ir interjerui.


Betono plokštės. Specialios sudėties betono sluoksniu padengtos plokštės skirtos baldams ir interjerui. Tai ne imitacija, kurią imituoja kitos baldų medžiagos,  tai – plokštės dengtos tikru betonu.


Dirbtinis akmuo. Tai įvairios sudėties, kurioje didžiąją dalį sudaro akrilas – baldų medžiagos (dirbtinio akmens plokštės). Iš šių akrilinio akmens plokščių formuojami stalviršiai, gaminamos virtuvės plautuvės, vonios praustuvai ir kiti interjero elementai. Klijuojant plokštes naudojami specialūs klijai atitinkantys pasirinktą spalvą, todėl jungimai ir siūlės nėra matomos, nes sušveičiamos ir nupoliruojamos iki vientisumo. Ne veltui šie stalviršiai vadinami – lietais stalviršiais. Tai puikus pasirinkimas norint pasigaminti vientisą virtuvinį stalviršį su tarsi stalviršyje išlieta plautuve, ar vonios stalviršį su praustuvu.


Dekoratyvinės plokštės. Jų esama labai daug ir įvairių. Gausu įvairių reljefinių plokščių, kurios plačiai panaudojamos tiek baldų gamyboje, tiek interjero dekoravime. Taip pat esama ir perforuotų plokščių (skylėtų), kurios puikiai tinka ten kur reikia perregimumo (drabužinės durys, pertvaros ir kt.). Baldų medžiagos tikrai pritaikomos ne vien baldams, tai puikiai įrodo ir tokia medžiaga kaip akrilinis stiklas kuriame įlieti augalai ir kitos dekoratyvios dalelės.  Be šių plokščių gausybė įvairiausių kitų, kurios savo unikalumi neprilygsta viena kitai.
Baldiniai audiniai. Jų gausa didžiulė – gobelenas, veliūras, žakardas, dirbtinė oda, natūrali oda ir kiti. Tačiau labai skiriasi ir siūloma kokybė. Vertėtų rinktis kokybiškus, didelį atsparumą trinčiai turinčius audinius. Kokybiški baldiniai audiniai pasižymi išskirtine audinių tekstūra, švelnumu, unikaliais raštais bei ypatingu patvarumu.


Ir kitos baldų medžiagos.

Naujienlaiškis

Įveskite el.paštą ir gaukite naujienas

Susisiekite su mumis

Visas meniu